VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ!
Hledat
Navigace: MALODOLY > Lány > NEURČENÉ PROPADY U PLOSKOVA

NEURČENÉ PROPADY U PLOSKOVA

MÍSTNÍ DŮLNÍ HISTORIK KAREL HUSÁK (NAPSAL PRO MNE ZATÍM NEDOSAŽITELNÝ "RUKOPIS KRONIKY DOLU BEATTY A POZDĚJŠÍCH DOLŮ V LÁNECH A RYNHOLCI DO ROKU 1966") ZMIŇUJE VE SVÉM PŘÍSPĚVKU DO "VLASTIVĚDNÉHO SBORNÍKU POLITICKÉHO OKRESU SLÁNSKÉHO", ŽE POČÁTKY UHELNÉ TĚŽBY NA LÁNECH LZE POLOŽIT DO PROSTORU "PÍSKOVNY U PLOSKOVA". DÁ SE PŘEDPOKLÁDAT, ŽE K TOMUTO PROHLÁŠENÍ MĚL NĚJAKÉ - PRO MNE ZATÍM NEZNÁMÉ - INDICIE.

LOM U PLOSKOVA JE OPRAVDU ROZSÁHLÝ A ČLENITÝ A ZNEŠNÍHO JEHO STAVU SE NEDÁ DEFINITIVNĚ VYČÍST, ZDA SE TAM TĚŽIL POUZE PÍSEK, NEBO SE TAM PŘIŠLO I NA NĚCO JINÉHO. VZHLEDEM K HLOUBCE ZANOŘENÍ DO SVAHU A CELKOVÉ JEHO VÝŠCE, NELZE VYLOUČIT, ŽE SE ZDE NARAZILO I NA VÝCHOZY UHELNÉ SLOJE. NEDALEKÝ DŮL "NA FRANTIŠKÁNSKÉ PILE" TOTIŽ ÚDAJNĚ TĚŽIL Z HLOUBKY POUHÝCH 16-I METRŮ. SVĚTLO DO PROBLEMATIKY BY MOHL VNÉST PROFIL VRTU "LH 11", KTERÝ JE SITUOVANÝ PÁR DESÍTEK METRŮ OD KORUNY LOMU ZÁPADNÍM SMĚREM.

TAK TADY JSOU PROFILY: LH-11: 43.50 - 44.20 uhlí, u LH-15: 65.20 - 65.40 uhlí páskované, 65.40 - 65.50 uhlí jílovité. LOM FAKT TAK HLUBOKÝ NENÍ....;o)

JEŠTĚ O PÁR DESÍTEK METRŮ ZÁPADNĚJI SE NACHÁZÍ NĚKOLIK PLOŠNÝCH POKLESŮ, Z NICHŽ TY VĚTŠÍ JSOU ZALITÉ VODOU A VYTVÁŘEJÍ TAK MALÁ JEZÍRKA. JSOU URČITĚ POZŮSTATKY LIDSKÉ ČINNOSTI, ALE NIC BLIŽŠÍHO SE K NIM NEPODAŘILO DOHLEDAT. JDE O PROPADY PO TĚŽBĚ UHLÍ?

MÁTE LEPŠÍ? VÍTE VÍC? REAGUJTE NA:  malodoly@seznam.cz

ZDE NALEZNETE ODKAZ NA FOTODOKUMENTACI PROPADŮ U PLOSKOVA:

http://malodoly.rajce.idnes.cz/PROPADY_U_PLOSKOVA

 

 
© malodoly.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky