VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ!
Hledat
Navigace: MALODOLY > Lány > NEZNÁMÁ U FRANTIŠKÁNSKÉ PILY

NEZNÁMÁ U FRANTIŠKÁNSKÉ PILY

NEDALEKO LOKALITY "FRANTIŠKÁNSKÁ PILA", NAPROTI K VYASFALTOVANÉ ODBOČCE K DOLU "MAX EGON", NACHÁZÍ SE PÁR DESÍTEK METRŮ OD SILNICE KUŽELOVITÝ PROPAD. MÁ VŠECHNY ZNAKY POZŮSTATKU MĚLKÉ ŠACHTICE, TAKŽE BYCH HO NEPŘIŘAZOVAL K PROJEVŮM ČINNOSTI DOLU "MAX EGON", KTERÝ JE SICE NEDALEKO, ALE TĚŽIL METROVOU SLOJ VE ZHRUBA 80-100 METROVÉ HLOUBCE. ALE MAPKU "PROPADY DOLU MAX EGON" PŘIKLÁDÁM DO FOTODOKUMENTACE.

OKOLO DEPRESE ČASTO ZALITÉ VODOU NENÍ SKORO ŽÁDNÝ VYTĚŽENÝ MATERIÁL, COŽ BY MOHLO UKAZOVAT NA MOŽNOST, ŽE JDE O VĚTRNÍ JÁMU RAŽENOU ČÁSTEČNĚ ZDOLA, KTERÁ BY MOHLA, ALE TAKÉ NEMUSELA, NÁLEŽET K DALŠÍMU BLÍZKÉMU MALODOLU "NA FRANTIŠKÁNSKÉ PILE". TA SE POHYBOVALA S RUBÁNÍM ÚDAJNĚ V 16-I METROVÉ HLOUBCE, COŽ BY CHARATERU PROPADU ODPOVÍDALO.

A NEBO JDE O SAMOSTATNÉ, NIKDE NEZACHYCENÉ DŮLNÍ DÍLO, MOŽNÁ PRŮZKUMNÉHO CHARAKTERU. DŮLNÍ DÍLA POD URČTOU METRÁŽ SE NEMUSELY HLÁSIT, TAKŽE BY NEBYLO ANI ZANESENO DO EVIDENCE HORNÍ SUBSTITUCE NA KŘIVOKLÁTU, POZDĚJI BÁŇSKÉHO ÚŘADU VE SLANÉM. ROZUZLENÍ TÉHLE HÁDANKY (NENÍ NA LÁNSKU JEDINNÁ!) MŮŽE DÁT POUZE DŮLNÍ MAPY DOLU "FRANTIŠKÁNSKÁ PILA". ABY VÝČET BYL ÚPLNÝ, TAK V LISTINÁCH "VELKOSTATKU KŘIVOKLÁT" EVIDUJI ZMÍNKY O ŠACHTÁCH "PLOSKOV", "PETER", "PETER-PAULI". KTERÁ Z NICH JE "FRANTIŠKÁNSKÁ PILA"?

MÁTE LEPŠÍ? VÍTE VÍC? REAGUJTE NA:  malodoly@seznam.cz

ZDE NAJDETE ODKAZ NA FOTODOKUMENTACI AKTUÁLNÍHO STAVU:

http://malodoly.rajce.idnes.cz/NEZNAMA_U_FRANTISKANSKE

 

 
© malodoly.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky