VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ!
Hledat
Navigace: MALODOLY > Mutějovice > GULÁŠ Z UNIOMŮ, SLÁVEK A PERUNŮ

GULÁŠ Z UNIOMŮ, SLÁVEK A PERUNŮ

Z oficiálních autentických statistik Dr. Peterse: důlní díla Kamenouhelných dolů UNION v Mutějovicích byla tato:
.............................................................................................

1920: 1 těžní UNION a 2 (asi Union a Václav) větrní jámy, dále 2 těžné štoly (asi Marie a Rudolf?); přičemž důl Žbán Mutějovice existuje mimo jako cizí firma, ale nikde není evidován důl Žbán Hředle)
.
1922: 2 těžní UNION I a II (Slávka a František spojeny lanovkou) a 2 větrní jámy (Slávka a Václav?); přičemž důl Žbán Mutějovice stále existuje jako cizí firma a taktéž již existuje důl Žbán Hředle jako cizí firma)
.
1925: 4 těžní a 3 větrní jámy - evidovány doly Slávka I, František a Josef s poznámlou "dříve Union I-II, dále přikoupeny novákovy doly Anna a Jan, dále přikoupen důl Žbán v Mutějovicích a přidělen dolu "Slávka" (tedy Slávka II), o Žbánu ve Hředlích nikde ani zmínka
.
1926: Evidován důl Slávka I, důl Josef, důl František a pozor!!! důl "Slávka III" ve Hředlích! Takže hředelský Žbán bude Slávka III, tedy budoucí jáma Perun II (guláš, co?)
.
1927: stále evidovány 4 těžní a 3 větrní jámy pro doly Josef, František a Slávka III a o nich se tvrdí, že jsou od 17.2.1926 mimo provoz; zvlášť je uváděn důl Slávka I zřejmě ještě v provozu
.................................................................................................

Pokusím se to shrnout: Slávka I je budoucí Perun I a Slávka II je bývalý důl Žbán v Mutějovicích. Zpočátku je jáma Slávka I nazývána Union I a František Union II. Slávka III je bývalý důl Žbán ve Hředlích a budoucí Perun II. No a Perun III to je samostatná kapitola.... o tom někdy příště!

 
© malodoly.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky