VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ!
Hledat
Navigace: MALODOLY > Slaný > DŮL SLANÝ

DŮL SLANÝ

TOHLE MĚL BÝT VELKODŮL - TAKŽE "DIVOKÁ KARTA".

POKUD MÁTE CHUŤ, NAPIŠTE PÁR VĚT.

JÁ JEN PÁR SLOV PRO LAIKY:

V KLECOVÉ JÁMĚ JEZDÍ KLEC NAHORU A DOLU A VOZÍ LIDI, VĚCI A TAK. DŘÍVEJC VOZILA VOZÍKY, KTERÝ SE DO KLECE NARÁŽELY. SKIPOVOU JAMOU JEZDÍ NAHORU A DOLŮ SPECIÁLNÍ VELKOOBJEMOVÁ NÁDOBA STRAŠNĚ VELIKÁ A TA REALIZUJE TĚŽBU. VODÍCÍ ZAŘÍZENÍ JE UMNĚ ZOHÝBÁNO TAK, ŽE SE SAMA NAHOŘE VYSYPÁVÁ.

JÁMY SE HLOUBÍ BUĎ VEDLE SEBE JAKO NA VELKODOLU SLANÉM, NEBO V PROTILEHLÝCH KONCÍCH DOLOVÉHO POLE JAKO U CAROLI.

VE SLANÉM SE TĚŽÍ BUĎ MĚLCE ULOŽENÁ SLÁNSKÁ "VISUTÁ" SLOJ JAKO U CAROLI, NEBO HLUBOKO ULOŽENÁ KLADENSKÁ SLOJ JAKO U VELKODOLU.

NADLOŽÍ JE BUĎ PRO PLYNY VZNIKAJÍCÍ PŘI PROUHELŇOVACÍM PROCESU PRŮCHOZÍ (NIC SE NEDĚJE) , NEBO JE NEPROSTUPNÉ (KOLEKTOROVÉ HORNINY) A PLYN JE TAK NADLOŽÍM STLAČEN - PAK HROZÍ VÝBUCHY PLYNŮ PŘI RAŽBÁCH DLOUHÝCH DŮLNÍCH DĚL (TO PLYN JEŠTĚ ANI NEMUSÍ BÝT ZAPÁLEN). KDYŽ SE NÁSLEDNĚ ZAPÁLÍ, JE VYMALOVÁNO.

DŮLNÍ VODY JSOU VŽDYCKY PREVÍT, ALE POKUD OBSAHUJÍ ZVÝŠENÝ PODÍL SOLI, ROZEŽÍRAJÍ ČERPADLA, POTRUBÍ, VŠECHNO.

TEPLOTA HORNIN STOUPÁ ÚMĚRNĚ HLOUBCE, TEPLOTA DŮLNÍCH VĚTRŮ JAKBYSMET. NA BEZRUČI JSEM FÁRAL NA ČELBĚ, KDE BYLO 35,5°C A 100% VLHKOST (POT SE NEODPAŘUJE, NEOCHLAZUJE TEDY, JEN STÉKÁ). BEZRUČ BYL HLUBOKÝ 1460 M, VELKODŮL SLANÝ MĚL ZAČÍNAT NA KILOMETRU....

TOHLE VŠECHNO - SLANÉ VODY, OKLUDOVANÉ PLYNY POD VELKÝM TLAKEM, VÝBUŠNÉ PLYNY A VELKÁ HLOUBKA - TOHLE VŠECHNO NA VELKODOLE SLANÝ BYLO. JÁ JSEM POSEROUTKA, JÁ BYCH TAM NEDĚLAL, ALE URČITĚ BY SE NAŠLI HAVÍŘI, CO BY TU PRÁCI VZALI. A SLANÝ MOHLO BÝT ČESKOU OSTRAVOU.

MÁTE LEPŠÍ? VÍTE VÍC? REAGUJTE NA:  malodoly@seznam.cz

 
© malodoly.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky