VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ! VE VÝSTAVBĚ!
Hledat
Navigace: MALODOLY > Jedomělice > VLASTNÍ JEDOMĚLICE

VLASTNÍ JEDOMĚLICE

JEDOMĚLICE JSOU PŮVABNOU SLÁNSKOU VÍSKOU, JEJÍŽ OBČANÉ NEMAJÍ NEJMENŠÍHO TUŠENÍ, NEJENŽE BYDLÍ V EPICENTRU UHELNÉHO DOLOVÁNÍ 19. i 20.STOLETÍ, ALE DOKONCE ANI NETUŠÍ, ŽE STAČILO MÁLO A PÁR SET METRŮ OD JEJICH NÁVSI BY PROBÍHALA TĚŽBA RADIOAKTIVNÍCH SUROVIN SE VŠÍM, CO K TOMU PATŘÍ. NELŽU, PŘED LETY JSEM ZDE PÁTRAL PO PŮVODU VELKÉHO ODVALU JIŽNĚ OD OBCE, KDE JSEM NAŠEL MJ I TROSKY BAŽANTNICE A NA MÉ OTÁZKY MI TAM NEBYL SCHOPEN ODPOVĚDĚT NIKDO, IKDYŽ SI MI PO OBCI POSÍLALI JAK PING-PONGOVÝ MÍČEK.

TAKŽE, CO ZDE MIMO TOHO NEÚSPĚŠNÉHO ŠURFU URANOVÉHO PRŮMYSLU NAJDEME? TEDA MIMO OSTROV-BOR, KTERÝ POPISUJI VE VEDLEJŠÍ KAPITOLE.

MÍSTNÍMU FOTBALOVÉMU HŘIŠTI ŘÍKÁM PRACOVNĚ "BAZALY", PROTOŽE SI HO ZALOŽILI NA VĚTRAČCE DOLU JINDŘICH A ZELENÝ PAŽIT SE JIM ČAS OD ČASU PROPADÁ KAMSI DO VYRUBANÝCH HLUBIN. MATEŘSKÝ DŮL JINDŘICH O NĚCO DÁL NA SEVER V LOKALITĚ "ZÁBOŘÍ" ZALOŽIL JINDŘICH MAREK, MÍSTNÍ ZDATNÝ TĚŽAŘ, CO PAK RADŠI ODJEL DO AMERIKY, PO OBOU STRANÁCH SILNICE DO LIBOVICE LZE NALÉZT DOLY FRANTIŠEK A CARDA. NA PLÁNÍCH JSOU DALŠÍ, TENTOKRÁT BOEHRINGEROVY ŠACHTY. NA ÚJEZDĚ NAJDEME JEŠTĚ FRANTIŠKA JANA HRABĚTE CLAM-MARTINICE. POD HVĚZDOU, ALE JEŠTĚ NA JEDOMĚLICKÉM KATASTRU DALŠÍ DOLY SLÁVKA a ANTONÍN ZNOVUOTEVŘENÉ PO PRVNÍ SVĚTOVÉ VÁLCE.

ŽE TO NENÍ MÁLO, ŽE NE?

 
© malodoly.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky